כֶּרֶם צִימְבָּלִיסְטָה

כרם צימבליסטה הוקם בחלקו הצפון-מערבי של מושב אביגדור היושב על התפר בין מישור החוף והשפלה ואף זוכה לתיאור הייחודי שפלת החוף

האדמה חרסיתית ומאופיינת מטבעה כסופחת מים ומינרליים ואוגרת אותם בשל צורת הגרגירים המלבניים שמרכיבים אותה

הכרם ממוקם כך שרוח בריזה המגיעה מכיוון אשדוד-אשקלון, מסיימת את מעגל הטורבולנציה שלה אל מישור האדמה הזה. אותה רוח מביאה איתה אוויר צונן עד קר גם בימים חמים המאפיינים את האוזר הזה של ישראל.

ממערב ובסמוך לכרם, במרחק של עשרות מטרים עובר לו נחל ג'וברין אשר מביא עמו מינרליים ונוזלים לכל מישור האדמה סביב ואף עולה על גדותיו בעונות החורף הפעילות יותר.

גִּתּוֹת בִּשְׁפֵלַת הַחוֹף

תעשיית הגתות בארץ ישראל, היתה מפותחת מאד העת העתיקה ועד המאה השביעית לספירה.

למעשה ישנן הוכחות רבות לתעשיית יין פורחת בשל השימוש הנוצרי ביין לאורך התקופות השונות. מתקופה זו נשתמרו ושרדו גתות רבות בכל ארץ ישראל. גתות אלו מאופיינות במשטחי דריכה מרוצפים, תעלות ומערכות ניקוז , אחסון ומכלי איגום גדולים.

בסמוך לכרם, נמצאת גת יין – חרבת עג'ס אל ראס (גבעת ארנון)

הגת נשתמרה בצורה טובה  לאורך השנים ואף שוקמה על ידי קרן קיימת לישראל, ומספרת את תעשיית היין המקומית אשר לבטח הסתמכה על אותם משתנים אזוריים המשפיעים טוב כל כך על היין המקומי.

רַק יַיִן לָבָן. מַדּוּעַ ?

אנו בכרם צימבליסטה, בחרנו בגידול זנים המיועדים ליין לבן מתוך הרצון לממש את הפוטנציאל המינרלי, היתרונות הגאוגרפיים יחד גם מזג האוויר החם במרבית ימות השנה בישראל.

היין הלבן על זניו השונים, מאופיין בטעם צונן המתאים לאופיו החם והלח של אגן ים התיכון. בנוסף, אנו בכרם צימבליסטה פועלים על מנת להשיג את התוצר הטוב ביותר ומקפידים על תהליכי ייצור קפדניים ביותר על מנת להשיג את רמת איכות וטעם מצויינים מכל בציר ללא שימוש בתוספים או שימוש במרכיבים נוספים על מנת להשיג את הטעם הרצוי של יין לבן מהמעלה הראשונה.

לקריאה נוספת על יין כרם צימבליסטה
גת בסמוך לכרם צימבליסטה